Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

24.03.2014

Ґрунтові гербіциди як засіб підвищення врожайності сільськогосподарських культур

Ґрунтові гербіциди як засіб підвищення врожайності  сільськогосподарських культур

Загальновідомо, що відсутність бур'янів у посівах сільськогосподарських культур має надзвичайно важливе значення для формування високих урожаїв, і особливо це стосується початкових етапів розвитку рослин. За підрахунками фахівців НААН України втрати потенційного врожаю, пов'язані із засміченістю посівів бур'янами, можуть перевищувати 20%. З іншого боку, наявність бур'янів у посівах сприяє поширенню хвороб та шкідників сільськогосподарських культур, і тим самим негативно впливає на якість одержаної продукції. З вказаних причин застосування гербіцидів є обов'язковим елементом ефективного комплексу протибур’янових заходів при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Ґрунтові (або базові) гербіциди, що застосовуються переважно до появи сходів культур, знищують широкий спектр бур’янів на стадії проростків і забезпечують формування оптимальних для культурних рослин водного, світлового та поживного режимів. Це дає можливість культурам сформувати добре розвинені листовий апарат та кореневу систему, завдяки яким наступні хвилі появи бур’янів втрачають конкурентну перевагу, перебувають у пригніченому стані і вже не завдають суттєвої шкоди посівам. Поряд з позитивним економічним та біологічним ефектами використання гербіцидів дозволяє мінімізувати або й повністю відмовитись від ручного чи механізованого обробітку і, тим самим, зберегти запаси вологи, попередити розвиток ерозійних процесів та погіршення структури ґрунту.

Ґрунтові препарати пригнічують проростки одразу декількох хвиль бур’янів і на тривалий час забезпечують чистоту посівів сільськогосподарських культур. ТОВ «Агро-Дельта Груп» пропонує 4 гербіциди з цієї групи – Пірат, Сага, Сегмент, Турбін. Ці гербіциди довели свою ефективність у контролюванні чисельності широкого спектру однорічних дводольних і злакових бур’янів у посівах цілого ряду сільськогосподарських культур (таблиця).

 

Таблиця. Можливості застосування ґрунтових гербіцидів від ТОВ «Агро-Дельта Груп»

 

Препарат

Діюча речовина

Культура

Норма внесення препарату, кг/га або л/га

Пірат

Метрибузин, 700 г/кг

Соя*

0,5–0,7

Картопля

0,5–1,5

Люцерна (2-го року)

0,75–1,0

Томати

0,7–1,4

Сага

Пендиметалін, 330 г/л

Соя*, соняшник, кукурудза, горох, томати, часник, капуста (розсадна), морква

3,0–6,0

Цибуля-ріпка, петрушка коренева

2,5–4,5

Картопля

3,0–5,0

Сегмент

Прометрин, 500 г/л

Соняшник*, кукурудза

2,0–4,0

Картопля

3,0–4,0

Морква

2,0–3,0

Турбін

Ацетохлор, 900 г/л

Кукурудза*, соняшник, соя

1,5–3,0

 

*- культура реєстрації

 

Препарат Пірат у посадках картоплі можна також використовувати для боротьби з бур’янами вже після появи сходів культури – за висоти рослин 5–10 см – у мінімальних рекомендованих дозах.

Гербіциди Пірат, Сага, Сегмент знищують як ті бур’яни, що вже зійшли, так і їх проростки. Турбін додатково усуває ще й проростки багаторічних бур’янів з насіння. Плівка препарату Пірат, що утворюється на ґрунті, забезпечує чистоту посівів впродовж 1–2 місяців. Період захисної дії гербіциду Сага складає 8–10 тижнів, препарату Сегмент – до 10–12 тижнів, Турбіну – до 3-ох місяців.

Щодо особливостей застосування наведених препаратів слід відмітити, що норми їх витрати варіюють залежно від типу ґрунту (мінімальні – на легких ґрунтах, максимальні – на важких глинистих ґрунтах). Після застосування Турбіну необхідним є проведення боронування середніми або легкими боронами, Сага не потребує загортання після внесення, а після обприскування Піратом не можна проводити міжрядний обробіток ґрунту. Рекомендовані норми витрати робочих розчинів препаратів – 200–400 л/га, максимальна кратність обробок – 1.

Додаткову інформацію щодо асортименту та особливостей застосування препаратів ТОВ «Агро-Дельта Груп» можна отримати за телефоном: +38 (044) 4514600, або електронною поштою (agronom@agrodelta.com.ua).

 

В.А. Петришина,

канд. с.-г. наук, агроном

ГК «Агро-Дельта Груп»

Усі новини