Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

25.06.2013

Боротьба із шкідниками у пізні фази розвитку сільськогосподарських культур

Боротьба із шкідниками у пізні фази розвитку сільськогосподарських культур

Масове поширення шкідників є суттєвим фактором зниження продуктивності посівів сільськогосподарських культур. У зв'язку з цим вчасне проведення захисних хімічних заходів має велике значення. Величина втрат урожаю залежить від виду шкідника, характеру, строку та ступеня пошкодження. Відомо, що найбільш серйозна небезпека значних втрат врожаю, пов'язаних із діяльністю шкідників, виникає у ранні фази розвитку культурних рослин та у період їх активного росту, проте часом шкідники можуть завдавати величезної шкоди і на етапі достигання культур. Прикладом може бути шкодочинність клопа шкідливої черепашки у фазу наливу зерна колосових культур, що призводить до суттєвого зниження якості врожаю.

За досягнення економічного порогу шкідливості (ЕПШ) шкідником (можливі втрати врожаю на рівні 3-5%) без обробок інсектицидами не обійтися. ТОВ “Агро-Дельта Груп” пропонує ряд високоякісних препаратів для контролювання чисельності шкідливих комах у посівах сільськогосподарських культур.

Зернові колосові культури. У період кінець цвітіння — молочна стиглість зерна колосовим культурам шкодять злакові попелиці, пшеничний трипс, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки тощо. Звичайна та велика злакові попелиці живляться соком рослин зернових колосових культур впродовж усього періоду вегетації, в пізні строки пошкодження ними викликають щуплозерність, а тому наявність 20-30 попелиць/колос у фазу наливу зерна є критичною. Їх інтенсивному розмноженню сприяє спекотна, без опадів, погода. Значної шкоди у червні місяці можуть завдавати личинки старших віків і хлібні клопи нового покоління (насамперед, клопа шкідливої черепашки – одного з найпоширеніших шкідників у посівах зернових, в яких цикл розвитку передбачає обов'язкове живлення зерном). Обробки інсектицидами необхідно проводити за чисельності личинок понад 2-6 екз./м2, імаго — 8-10 екз./м2. В окремі роки суттєве пошкодження рослин колосових культур може бути викликане масовим розмноженням хлібних жуків (зокрема, жуків кузьки та красуна), імаго яких живляться м'якими нестиглими зернами, вибиваючи при цьому з колосу стиглі зернівки. ЕПШ для даного виду — 3-8 екз./м2. У цей період також шкодять личинки пшеничного трипса, які живляться як колосовими лусочками, так і зерном, що призводить до зниження маси зерен. Особливо сприятливі умови для їх інтенсивного розвитку складаються за жарких погодних умов та відсутності опадів. Інсектициди доцільно застосовувати за наявності у вологі роки 40-50 особин/колос, у посушливі — 30 екз./рослину. Для знищення вищевказаних видів за досягнення рівня ЕПШ доцільно застосовувати препарати Кредо (0,15-0,2 л/га), ПушКа (1,5 л/га), Раут (0,75-1,1 л/га) або Кордон (0,1-0,15 л/га).

Кукурудза. У період викидання волоті—формування зерна може виникнути потреба боротьби з стебловим кукурудзяним метеликом. Літ метеликів припадає на початок викидання волоті кукурудзи, кожна самка відкладає по 400-1200 яєць. Гусениці живляться переважно всередині стебел культури, проте пошкоджують також листки, волоті, качани, зерно, спричиняючи зниження врожайності рослин. За досягнення ЕПШ (3 яєцекладки на 100 рослин і 1-2 гусениці на одну рослину) необхідно проводити хімічну обробку препаратом Кредо (0,2 л/га).

Горох. У фазу бутонізації — початок цвітіння гороху актуальним є контролювання чисельності горохового зерноїда (брухуса) та горохової попелиці. Caмки зерноїда вiдклaдaють яйця нa cтyлки мoлoдиx бобів. Личинки після відродження проникають всередину бобів, а потім — недостиглого зерна, виїдаючи у процесі свого розвитку його вміст. Попелиці живляться соком рослин гороху, спричиняючи погіршення якості насіння, і вирізняються значною плодючістю: за лiтo poзвивaєтьcя дo 10 пoкoлiнь caмoк горохової попелиці, що дають численне потомство. Якщо при обстеженні посівів у фазу бутонізації — початок цвітіння на 10 помахів сачком зафіксовано 2-3 імаго брухуса або 250 попелиць, то доцільно проводити обприскування інсектицидами Кордон (0,15-0,25 л/га), Кредо (0,125 л/га) або ПушКа (0,5-1,0 л/га).

Ріпак. До початку бутонізації та у фазу бутонізації критичним для посівів ріпаку є заселення жуками ріпакового квіткоїда на рівні 2-3 імаго/рослину. Жуки живляться пиляками, тичинками, маточками й пелюстками. Пошкоджені бутони засихають або формуються недорозвинені стручки з насінням незадовільної якості. Личинки переважно поїдають пилок, проте за наявності більш як 3 особин/бутон, останні опадають. У боротьбі з даним видом ефективною є обробка інсектицидами Кордон (0,15 л/га) або Кредо (0,15 л/га).

Загалом, ТОВ “Агро-Дельта Груп” пропонує широкий асортимент високоякісних засобів захисту рослин, що дозволяють забезпечити комплексний високоефективний захист посівів та плодово-ягідних насаджень від бур'янів, хвороб та шкідників.

 

В. Петришина, к. с.-г. н.,

агроном ТОВ “Агро-Дельта Груп”

Усі новини