Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

19.09.2014

Догляд за посівами озимого ріпаку в осінній період

Догляд за посівами озимого ріпаку в осінній період

      Хімічний метод захисту посівів озимого ріпаку на початкових етапах його розвитку не втрачає своєї актуальності з роками. Що й не дивно, адже пестициди залишаються одним з базових елементів у формуванні високих врожаїв насіння культури. Засоби захисту рослин дозволяють захистити посіви від шкідників та збудників захворювань, забезпечують збереження чистоти посівів від бур'янів та оптимальної густоти стояння рослин, підвищують їх зимостійкість і, у кінцевому результаті, врожайність.

      Теплі посушливі умови восени сприятимуть розвитку таких небезпечних для посівів ріпаку шкідливих комах як хрестоцвіті блішки, ріпаковий листоїд, совки, білани, попелиці, ріпаковий пильщик. Для боротьби з комплексом шкідників ТОВ «Агро-Дельта Груп» рекомендує використовувати препарати Кордон (0,1–0,15 л/га), Кредо (0,15 л/га). Обробки посівів можна проводити вже на ранніх стадіях розвитку рослин за наявності на 1 м2 3–5 блішок, 3 екземплярів ріпакового пильщика або листоїда, 2 гусениць совок або біланів.

      Натомість, часті опади в осінній період є сигналом для посиленого контролю за поширенням грибкових захворювань. Починаючи від фази 2-ох справжніх листків у культури, за появи симптомів таких захворювань як альтернаріоз, пероноспороз, ТОВ «Агро-Дельта Груп» рекомендує обробляти посіви ріпаку озимого двокомпонентним фунгіцидом Трагон (2–2,5 кг/га), що володіє лікувальними та профілактичними властивостями. У боротьбі з альтернаріозом, фомозом, септоріозом добрий ефект дає Вітадель (0,4–0,6 л/га). За наявності інфекції альтернаріозу, циліндроспоріозу, фомозу, склеротиніозу у фазі 5–6 листків культури можна застосовувати препарат Саргон 250 (0,5 л/га). Окрім захисту від вказаних захворювань цей фунгіцид виявляє рістрегулюючі властивості, а саме — перешкоджає переростанню культури, дозволяє сформувати оптимальну для перезимівлі висоту посівів (10–15 см) та розміщення точки росту на відстані до 1 см від поверхні ґрунту.

      За різними даними, наслідками засміченості посівів та конкуренції культурних рослин бур'янами може бути зменшення врожайності на 25–30%. Для ріпаку ця проблема особливо актуальна, адже це волого- і світлолюбна культура, що погано переносить наявність бур'янів у посівах. У зв'язку з цим, за умов поширення та активного розвитку небажаної злакової рослинності у посівах ріпаку озимого в осінній період, зокрема падалиці зернових культур, доцільно застосовувати препарати Троль (1,0–2,0 л/га), Таксон (1,0–3,0 л/га) або Дєсілєт (0,4–1,8 л/га). Однорічні види бур’янів найбільш чутливі до дії вказаних препаратів у фазі 3–6 листків, багаторічні – за висоти 10–15 см. Обробки зазначеними гербіцидами можна проводити, починаючи від фази сім’ядоль у рослин ріпаку. За необхідності боротьби з двосім'ядольними видами бур'янів (одно- і багаторічними) ТОВ «Агро-Дельта Груп» рекомендує, починаючи від фази 3–4 листки у культури, застосовувати препарат Зефір 300 (0,3–0,5 л/га). При цьому максимальної ефективності дії вказаного гербіциду досягають за фази розвитку 6–8 листків у однорічних бур'янів та у період активного росту у багаторічних видів бур'янів. Зокрема, оптимальні строки для знищення осотів гербіцидом Зефір 300 — фаза розвинених розеток — початок росту стебла у вказаного бур'яну.

      Отже, цілий ряд небезпечних факторів (шкідники, хвороби, бур'яни) може стати на заваді повноцінного осіннього розвитку культурних рослин, від якого залежить кінцева врожайність насіння озимого ріпаку. Вміння обирати ефективні та економічно вигідні інструменти для їх подолання — засоби захисту рослин, поряд з оперативністю у реагуванні на несприятливу фітосанітарну ситуацію у посівах, є запорукою успішної діяльності сільськогосподарських підприємств. ТОВ “Агро-Дельта Груп” бажає Вам вдалих рішень та високих врожаїв!

 

В.А. Петришина, к.с.-г.н.,

агроном ГК «Агро-Дельта Груп»

 

Усі новини