Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

22.06.2012

Хімічний захист посівів у актуальний період

Хімічний захист посівів у актуальний період

 

Незважаючи на визначальне значення хімічного захисту культурних рослин на початкових етапах їх росту та розвитку, у літню пору потреба у засобах захисту посівів все ще залишається актуальною. З одного боку, погодні умови на більшості території України сприяють розвитку шкідників культурних рослин, з іншого — не стимулюють поширення хвороб.

У посівах сої актуальною проблемою є боротьба з бульбочковими довгоносиками, трипсами, клопами-сліпняками і щитниками, гусеницями совок, павутинним кліщем та іншими шкідниками, поширенню яких особливо сприятимуть температура нижче +30°С і помірна вологість повітря. Для боротьби з шкідниками за перевищення рівня економічних порогів шкідливості ТОВ “Агро-Дельта Груп” рекомендує застосовувати на плантаціях сої інсектициди Кордон (0,15—0,25 л/га), Кредо (0,125 л/га) або ПушКа (0,5—1,0 л/га). Своєчасні обробки вказаними препаратами дозволять мінімізувати втрати врожаю. Проведення обприскування посівів сої інсектицидами також дозволяє запобігти виникненню вірусних хвороб, завдяки знищенню їх переносників — сисних шкідників.

У поточному періоді у зонах бурякосіяння виникає необхідність контролювання чисельності бурякових блішок, звичайного, чорного та сірого бурякових довгоносиків, лучного метелика. Подекуди шкоди завдають щитоноска та бурякова мінуюча муха. Тепла і помірно волога погода сприятиме зростанню шкідливості бурякової листкової попелиці. Інсектицид Кордон (0,1—0,25 л/га) дозволить захистити посіви цукрового буряку від блішок, попелиць, довгоносиків, лучного метелика, Кредо (0,125—0,15 л/га) — від щитоносок, блішок, довгоносиків, попелиць, ПушКа (0,5—1,0 л/га) — від блішок, попелиць, мінуючої мухи, Раут (0,8 л/га) — від довгоносиків, щитоносок, попелиць. Короткочасне випадання опадів провокує поширення такої хвороби як церкоспороз, поява ознак ураження на 3-5% рослин є сигналом для проведення обробок фунгіцидами Вітадель (0,3—0,4 л/га) або Імпал (0,25—0,5 л/га). Помірна вологість повітря у поєднанні з спекою не сприяють поширенню пероноспорозу, проте за виникнення необхідності боротьби з цією хворобою  ТОВ “Агро-Дельта Груп” рекомендує застосовувати препарат Вітадель (0,3—0,4 л/га). За виявлення ознак ураження посівів цукрових буряків борошнистою росою допоможе обробка фунгіцидами Вітадель або Імпал.

За настання сприятливих погодних умов можливим є повсюдне поширення у посівах соняшнику білої і сірої гнилей кошиків, несправжньої борошнистої роси, фомозу. 2-кратна профілактична обробка (перша — на початку цвітіння, наступна — через 14 днів) фунгіцидом Вітадель при нормі витрати 1,5 л/га дозволять запобігти втратам врожаю від вказаних хвороб.

В поточному періоді шкоди посівам ярого ріпаку завдає комплекс шкідників. Високу ефективність дії проти ріпакового квіткоїда, хрестоцвітих блішок, капустяної попелиці та клопів має інсектицид Кредо (0,15 л/га). Препарат Кордон при нормі витрати 0,1—0,15 л/га дозволить знищити ріпакового квіткоїда та хрестоцвітих блішок, а також — личинок стручкового комарика та насіннєвого прихованохоботника, що є актуальною проблемою у посівах озимого ріпаку. Натомість, погодні умови не сприяють розвитку і поширенню хвороб ріпаку (альтернаріозу, фомозу, гнилей).

Жарка погода стимулює зростання рівня шкідливості льонових блішок у посівах льону, утворення їх “вогнищ”. Опосередковано рослинам шкодять льоновий трипс, плодожерка, совки. Для контролювання чисельності цих видів шкідників підійде інсектицид Кредо (0,15 л/га). За умови подальшої відсутності частих опадів розвиток антракнозу, фузаріозу, бактеріозу та інших хвороб не очікується і обприскування фунгіцидами не знадобляться.

У даний період актуальною є боротьба з шкідниками рослин цибулі — личинками цибулевих мухи та прихованохоботника. Досягти успіху у вирішенні цієї проблеми дозволять інсектициди Кордон (0,15 л/га) або Кредо (0,2 л/га), на насінниках можна використовувати ще й препарат ПушКу (0,5—1,0 л/га).

При небезпеці серйозного пошкодження рослин томатів та баклажанів личинками колорадських жуків (у період до цвітіння культур)  ТОВ “Агро-Дельта Груп” рекомендує провести обробку інсектицидом Графіс (0,045—0,050 кг/га). За випадання опадів та підвищеної вологості повітря створюються сприятливі умови для поширення інфекції фітофторозу, тому у період появи плям на рослинах обов'язковим є обприскування посадок помідорів фунгіцидами, наприклад, препаратом Трагон (2,5 кг/га).


 

Віталіна Петришина, к. с.-г. н.,

агроном ТОВ «Агро-Дельта Груп»

Усі новини