Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

06.09.2011

Протруювання насіння озимих культур

Протруювання насіння озимих культур

 

ТОВ «Агро-Дельта Груп» пропонує високоефективні, сучасні та якісні засоби захисту рослин, серед яких препарати для протруювання насіння озимих культур Парус, Страйк, Вітадель.

Джерелами поширення хвороб є як насіння сільськогосподарських культур, так і ґрунтовий покрив. З іншого боку, рослинні рештки, бур’яни, багаторічні насадження є резерватами збудників хвороб та шкідників посівів, які за сприятливих метеорологічних умов та при наявності вразливої культури набувають масового поширення. Тому передпосівне протруювання насіння є важливим лікувально-профілактичним заходом у системі захисту посівів сільськогосподарських культур від хвороб та шкідників на початковому етапі росту та розвитку рослин, що дозволяє мінімізувати кількість обробок пестицидами у період активного росту рослин та зменшити втрати врожаю на 50% і більше.

Відомо, що найбільше значення протруювання насіння має для зернових культур. Для прикладу, в окремі роки летюча сажка може поширитись на 70–100% посівних площ. Тож не дивно, що часом намагання аграріїв зекономити на фунгіцидних протруйниках призводить до масового ураження посівів сажковими хворобами та кореневими гнилями, зниження якості зерна та суттєвих втрат врожаю. Ефективно усуває цю небезпеку, забезпечує появу дружніх сходів і захист молодих рослин від аерогенної інфекції обробка насіння фунгіцидними протруйниками Вітадель або Страйк.  

Препарат Вітадель, к.с. (карбендазим, 500 г/л) володіє профілактичними та лікувальними властивостями і може використовуватися для протруювання насіння зернових колосових. Діюча речовина препарату Вітадель – карбендазим проникає в насіння та блокує процеси ділення грибів, затримує проростання їх спор, зупиняє ріст міцелію.

Страйк, т.к.с. (тебуконазол, 120 г/л) не тільки захищає насіння зернових колосових культур від комплексу хвороб, а й підвищує енергію проростання та схожість насіння, посилює зимостійкість та посухостійкість рослин. Діюча речовина препарату Страйк – тебуконазол, що належить до похідних триазолу, знешкоджує сажкову інфекцію шляхом пригнічення синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів як у середині, так і на поверхні зернівки.

Крім того, ТОВ «Агро-Дельта Груп» пропонує інсектицидний протруйник Парус, т.к.с. (тіаметоксам, 350 г/л) – високоефективний препарат контактної, кишкової та системної дії для протруювання насіння зернових колосових та ріпаку. Діюча речовина протруйника Парус – тіаметоксам блокує нервову систему ґрунтових та поверхневих шкідників сходів і викликає їх загибель. Поряд із захисними властивостями цей препарат має стимулюючий вплив на ріст та розвиток молодих рослин («вігор-ефект»). Так, у зернових культур краще розвивається коренева система, підвищується фотосинтетична активність та стійкість до несприятливих умов, зростає продуктивність рослин, зокрема озерненість колосу.

Препаративна форма протруйника Вітадель – концентрат суспензії, препаратів Страйк, Парус – текучі концентрати суспензій – забезпечують якісну обробку насіння та зберігають стабільність понад два роки.

Перед застосуванням обраний протруйник змішують з необхідною кількістю води. Максимальної ефективності процесу протруювання насіння можна досягти за використання відсортованого очищеного насіння з високими посівними якостями, правильного вибору препарату та приготування робочого розчину з обов’язковим врахуванням даних фітосанітарного прогнозу для регіону, експертизи насіння та ґрунту. Фахівці із захисту рослин з багаторічним досвідом роботи рекомендують не відмовлятися від протруювання навіть за сприятливих результатів експертизи ґрунту та посівного матеріалу.

Отже, в сучасних умовах протруювання насіння стало невід’ємною складовою технологічного процесу вирощування сільськогосподарських культур. У таблиці наведено спектр дії та норми витрати протруйників ТОВ «Агро-Дельта Груп» для озимих зернових та озимого ріпаку.

Таблиця. Використання препаратів для протруювання насіння ТОВ «Агро-Дельта Груп» в осінній період

Препарат для протруювання насіння

Культура

Спектр дії

Норма витрати препарату, л/т

Парус

Озимі зернові*

Хлібна жужелиця, злакові мухи, цикадки, трипси, попелиці

0,4–0,5

Озимий ріпак

Хрестоцвіті блішки та комплекс ґрунтових шкідників

4,0

Страйк

Озимі зернові*

Сажкові хвороби, кореневі гнилі, септоріоз, плямистості, пліснява насіння і сходів

0,2–0,25

Вітадель

Озимі зернові

Кореневі гнилі, сажкові хвороби, снігова пліснява

1,5

*Насіння необхідно обробляти робочим розчином препарату з розрахунку 10 л води на 1 т насіння

 

Віталіна Петришина,

кандидат сільськогосподарських наук,

агроном ТОВ «Агро-Дельта Груп»

 

Усі новини