Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

05.08.2013

Результати польових демонстраційних випробувань регуляторів росту рослин від ТОВ “Агро-Дельта Груп”

Результати польових демонстраційних випробувань  регуляторів росту рослин від ТОВ “Агро-Дельта Груп”

1 серпня 2013 року у господарстві ТОВ “Ободівка-Агро”, що на Вінниччині, підбивали підсумки польових демонстраційних випробувань регуляторів росту рослин від ТОВ “Агро-Дельта Груп” — Бекас та Дейтус, які застосовували на посівах пшениці озимої (сорт Смуглянка).

Відносно сприятливі погодні умови вегетаційного періоду 2012/2013 рр., технологія вирощування з достатньо високим рівнем забезпечення рослин мінеральними елементами живлення та дбайливий догляд досвідчених фахівців ТОВ “Ободівка-Агро” дали змогу отримати високі врожаї пшениці озимої у господарстві — 65-70 ц/га. На дослідних варіантах врожайність культури була ще вищою — на 3,11-7,15 ц/га у порівнянні з контролем (залежно від схеми застосування препаратів). При цьому, слід відмітити, що у роки з несприятливими погодними умовами та/або за недостатнього удобрення культур позитивний вплив препаратів Бекас та Дейтус на врожайність культурних рослин є значнішим.

Регулятори росту рослин вносили за двома схемами (таблиця 1).

 

Таблиця 1. Застосування препаратів на дослідних варіантах

Схема внесення препаратів

Обробка насіння

Обробка посівів

у фазу кущіння

у фазу колосіння

№1.

Бекас (0,34 кг/т) + карбамід (0,1 кг/т)

Бекас (1,7 кг/га)

Дейтус (1,6 л/га)

№2.

Дейтус (0,6 л/т)

Бекас (1,7 кг/га) 

-

 

Місце закладання досліду: с. Ободівка, Тростянецький район, Вінницька область.

 

Умови проведення досліджень:

 

Норма висіву насіння пшениці: 6-7 млн. шт./га.

 

Попередник: соняшник.

 

Дата посіву: 27.09.2012.

 

Дата збирання врожаю: 01.08.2013.

 

Обробіток ґрунту: дискування в два сліди після збирання попередника, посів з прикочуванням.

 

Внесення добрив: 100 кг/га діамофосу (передпосівне внесення); 1-ше підживлення (по мерзло-талому ґрунту) — 350 кг/га аміачної селітри; 2-ге підживлення — 20 кг/га КАС; 3-тє підживлення — 10 кг/га КАС.

 

Важливі спостереження / позитивні ефекти: У посівний період були відсутні опади (перші дощі випали через 20 днів після посіву). Сходи з'явились 16-17 жовтня. Станом на 1.11.2012 посіви ранніх строків сівби і пізні, оброблені препаратом Бекас у фазі 5-6 листків, вирівнялись по висоті. Посіви, оброблені препаратами ТОВ “Агро-Дельта Груп”, добре перезимували. За відсутності опадів в кінці квітня — травні рослини пшениці, що були у фазі прапорцевого листка — колосіння, дещо потерпали від нестачі вологи.

 

Результати досліду:

 

Контроль. Посіви пшениці озимої сорту Смуглянка, вирощені за традиційною для господарства технологією без обробок регуляторами росту рослин Бекас і Дейтус. Середня врожайність на полі — 69,79 ц/га.

 

Схема внесення препаратів №1. Обробка насіння — Бекас (0,34 кг/т) + карбамід (0,1 кг/т); обробка посівів у фазу кущіння — Бекас (1,7 кг/га); обробка посівів у фазу колосіння — препарат Дейтус (1,6 л/га).

Оброблена препаратами площа — 15 га. Облікова площа — 5 га. Маса зерна з облікової площі — 36450 кг. Середня врожайність для облікової ділянки — 72,90 ц/га. Приріст врожайності (в порівнянні з контролем) — 3,11 ц/га.

 

Схема внесення препаратів №2. Обробка насіння — Дейтус (0,6 л/т); обробка посівів у фазу кущіння — Бекас (1,7 кг/га).

Оброблена препаратами площа — 12 га. Облікова площа — 5 га. Маса зерна з облікової площі — 38470 кг. Середня врожайність для облікової ділянки — 76,94 ц/га. Приріст врожайності (в порівнянні з контролем) — 7,15 ц/га.

 

Застосування препаратів Бекас та Дейтус для обробки насіння пшениці озимої дозволило забезпечити його високу схожість навіть за несприятливих умов навколишнього середовища, підвищити ефективність дії протруйника, який міцно утримувався на насінні завдяки наявності плівкоутворюючого компоненту, забезпечити проростки елементами живлення у доступній формі та фізіологічно активними речовинами; покращити життєздатність та кущення рослин тощо.

Обробка посівного матеріалу баковою сумішшю Бекас у поєднанні з карбамідом (схема №1) забезпечила молоді рослини макроелементами, препаратом Дейтус (схема №2) — комплексом мікроелементів у доступній формі. Порівняння врожайності культури на дослідних варіантах свідчить, що на початковому етапі росту та розвитку рослин лімітуючим фактором була нестача у ґрунті мікроелементів у доступній для проростків формі, що й не дивно — адже попередником пшениці у сівозміні був соняшник. Застосування препарату Дейтус для обробки насіння дало можливість компенсувати цей дефіцит мікроелементів. Натомість, обробка посівного матеріалу баковою сумішшю Бекас, що не має мікроелементів у своєму складі, дала менший ефект.

Обприскування посівів пшениці озимої у фазі 5-6 листків баковою сумішшю Бекас (містить фосфор та калій у доступній формі, комплекс фізіологічно активних речовин, поліетиленгліколь тощо) забезпечило оптимізацію мінерального живлення, формування потужної вторинної кореневої системи та посилене накопичення вуглеводів у вузлі кущіння, зниження температури замерзання клітинного соку у вузлі кущіння на 3-4 оС, підвищення морозостійкості та врожайності.

Таким чином, за достатнього рівня внесення у ґрунт фосфору, калію та азоту у передпосівний період обробку насіння озимих зернових культур краще проводити препаратом Дейтус (0,6 л/т), за нестачі фосфору, калію та азоту у доступній для рослин формі — баковою сумішшю Бекас (0,34 кг/т) у поєднанні з карбамідом (0,1 кг/т). Застосування препарату комплексної дії Бекас (1,7 кг/га) у вересні — жовтні у фазу кущення озимих культур дозволяє суттєво підвищити врожайність та забезпечити краще збереження посівів у зимовий період. І чи не найважливіше — кошти на закупівлю препаратів (таблиця 2) з лишком компенсуються вартістю додатково одержаного врожаю, а застосування регуляторів росту рослин у бакових сумішах з пестицидами дозволяє запобігти додаткових витрат.

 

Таблиця 2. Витрати на закупівлю препаратів

Схема внесення препаратів

Обробка насіння

Обробка посівів у фазу кущіння

Вартість, грн./га

№1.

Бекас (0,34 кг/т) + карбамід (0,1 кг/т)

Бекас (1,7 кг/га)

141,41

№2.

Дейтус (0,6 л/т)

Бекас (1,7 кг/га) 

146,88

 

Віталіна Петришина, к.с.-г.н.,

агроном ТОВ «Агро-Дельта Груп»

 

Усі новини