Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

01.05.2012

Страхові гербіциди від ТОВ “Агро-Дельта Груп”

Страхові гербіциди від ТОВ “Агро-Дельта Груп”

Втрати, пов'язані із забур'яненістю посівів можуть досягати 25—50%. Зокрема, велике значення має хімічний захист посівів культурних рослин від бур'янів з використанням післясходових гербіцидів. З одного боку, це пов'язано з тим, що період підвищеної чутливості до присутності бур'янів для більшості культур є досить довгим, з іншого — використання ґрунтових препаратів дозволяє захистити посіви від засмічення однорічними видами, проте не вирішує проблему наявності багаторічників. Наприклад, суттєвий негативний вплив на врожайність соняшнику має забур'яненість посівів у період від появи сходів до формування кошиків, кукурудзи — від появи 2-го листка до 10 листка тощо. Дослідники наводять дані щодо продуктивності кукурудзи залежно від чистоти посівів у різні фази розвитку культури: при знищенні бур'янів після появи 6-го листка у кукурудзи втрати врожаю досягають 10%, після формування 8-го листка — 19%, при постійному засміченні полів — 38%.  

Отже, значення контролювання чисельності бур'янів у період вегетації культур з допомогою засобів захисту рослин важко переоцінити. Вибір гербіциду визначається насамперед кількісно-видовим складом бур'янового компоненту агрофітоценозу та культурою. Видовий склад бур'янової рослинності та рівень забур'яненості посівів, в свою чергу, залежить від комплексу факторів, серед яких — обробіток ґрунту, сівозміна (зокрема, її спрощення), система хімічного захисту від бур'янів (набір гербіцидів), строки появи сходів бур'янів, внесення азотних та органічних добрив, конкурентоспроможність культури (морфологічні особливості сорту, швидкість росту та розвитку), тип ґрунту, погодні умови, строки висіву тощо.

ТОВ “Агро-Дельта Груп” пропонує широкий асортимент гербіцидів для боротьби з бур'янами у період вегетації сільськогосподарських культур.

Зокрема, у посівах кукурудзи доцільно використовувати післясходовий системний гербіцид Міранда (нікосульфурон, 40 г/л), призначений для знищення поширених однорічних і багаторічних однодольних та деяких дводольних бур'янів у фази розвитку культури — 4—10 листків. Максимальної ефективності обробки можна досягти при застосуванні препарату у період активного росту та розвитку бур'янів: 2—4 листки у однорічних та за висоти багаторічних видів 10—15 см. Рекомендована норма витрати гербіциду — 1,0—1,25 л/га, робочого розчину — 200 л/га. Оптимальний температурний режим для обробки  — від +15 оС до +25 оС. За необхідності підсилення гербіцидної дії гербіцид можна використовувати у бакових сумішах з іншими препаратами на основі сульфонілсечовин та дикамби.

Для знищення однорічних та багаторічних дводольних видів бур'янів, зокрема стійких до 2,4-Д та 2М-4Х, у посівах кукурудзи у фазі розвитку культури 3—5 листків також можна проводити обробки гербіцидом Ефіран (2,4-Д, 344 г/л + дикамба, 120 г/л). Близько 200 видів бур'янів є чутливими до дії цього препарату. Норма витрати гербіциду у посівах кукурудзи складає 1,0—1,5 л/га, робочого розчину — 150—400 л/га. Максимальної ефективності обробки досягають, якщо однорічні види бур'янів перебувають у фазі 2—4 листки, осот рожевий — у фазі розетки — до появи 6-го листка, а паростки берізки польової відросли на 5—15 см.

Препарат можна використовувати як окремо, так і в суміші з багатьма іншими пестицидами, що застосовуються у той самий період. Поряд з цим, сумісне застосування препаратів Ефіран і Міранда є небажаним, оскільки при цьому знижується ефективність обробки проти злакових бур'янів.

Ефіран з нормою витрати 0,7—0,8 л/га можна застосовувати й у посівах зернових колосових культур до виходу в трубку пшениці та ячменю.

Для боротьби з однорічними дводольними видами та багаторічними коренепаростковими бур'янами ТОВ “Агро-Дельта Груп” також рекомендує гербіцид Зефір 300 (клопіралід, 300 г/л), який можна використовувати як у посівах зернових, так і по широколистяних культурах. Бур'яни з родини пасльонових, бобових, види осотів, ромашки, гірчаку та ін. є високочутливими до дії препарату Зефір 300. Норма витрати гербіциду у посівах пшениці, ячменю, жита — 0,5—0,66 л/га, кукурудзи — 1,0 л/га, ріпаку та цукрових буряків — 0,3—0,5 л/га. Однорічні види бур'янів найкраще знищувати у фазі 6—8 листків, осоти — у фазі розетки — початку формування пагона. При використання даного препарату у високих дозах наступного року не бажано висівати зернобобові культури. За потреби обробку препаратом Зефір 300 можна суміщати із застосуванням гербіцидів Брітон, Дєсілєт, Троль тощо, проте при мінімальних нормах витрати гербіциду Зефір 300 у бакових сумішах, ефективність його дії може знижуватися.   

Препарат Брітон (десмедифам, 71 г/л + фенмедифам, 91 г/л + етофумезат, 112 г/л) є спеціалізованим гербіцидом для знищення ряду поширених однорічних дводольних та деяких однорічних злакових видів у посівах буряків, зокрема щириці, лободи, хрестоцвітих видів. Обробки гербіцидом є високоефективними проти рослин, що перебувають у фазі сім'ядолей. Застосовувати Брітон можна у період від появи сім'ядолей до “линьки” кореня у культури. Норма витрати препарату може варіювати від 1,0 до 3,0 л/га, робочого розчину — 200—300 л/га, максимальна кратність обробок — 3, проте сумарна кількість внесеного гербіциду Брітон за сезон не повинна перевищувати 3,0 л/га. Інтервал між обробками — 5—10 днів. 

У період вегетації ефективними препаратами для знищення широкого спектру злакових бур'янів у посівах чи посадках широколистяних культур, таких як ріпак, соняшник, цукрові буряки, соя, горох, картопля, овочеві культури, є Дєсілєт (клетодим, 120 г/л), Таксон (хізалофоп-П-етил, 50 г/л) та Троль (хізалофоп-П-тефурил, 50 г/л). Найкраще проводити обробки вказаними гербіцидами у найчутливішу фазу розвитку однорічних  бур'янів — 2—6 листків, багаторічних — за висоти 10—20 см. Для знищення однорічних видів застосовують Дєсілєт з нормою витрати 0,4—0,8 л/га, Троль — 1,0—1,25 л/га, Таксон — 1,0—2,0 л/га. При засміченості посівів багаторічними однодольними рослинами норму витрати препаратів збільшують: Дєсілєт — до 1,4—1,8 л/га, Троль — до 1,75—2,0 л/га, Таксон — до 2,0—3,0 л/га. Перші ознаки токсичної дії на злакові види проявляються вже на 2—5 день після застосування препаратів. Норма витрати робочого розчину — 200—300 л/га.

Гербіцид Бастер (бентазон, 250 г/л + МЦПА, 125 г/л) у нормі витрати 2,0—3,0 л/га доцільно використовувати для знищення дводольних видів бур'янів у посівах гороху  (5—6 листків культури), монопосівів зернових колосових культур (до виходу в трубку культурних рослин) або з підсівом конюшини (після появи трійчастого листка у конюшини).  Оптимальна фаза росту бур'янів на період обробки препаратом — 2—5 справжніх листки. Норма витрати робочого розчину — 200—400 л/га. Перші ознаки дії гербіциду з'являються уже через 1—7 днів, повна загибель бур'янів настає через 10—14 днів.

Для застосування у посівах пшениці, ячменю, жита проти дводольних видів бур'янів підійде також гербіцид Гриніл (трибенурон-метил, 750 г/кг) з нормою витрати  0,015—0,025 кг/га. Обробки можна проводити у період від появи 2-го листка до фази виходу в трубку культури включно. Норма витрати робочого розчину — 200—400 л/га. Застосування препарату забезпечує ефективне знищення таких бур'янів як підмареник чіпкий, осоти, ромашка непахуча, мак дикий та інші. Гербіцид працює вже при температурі від +5 оС та сумісний з багатьма препаратами, що значно розширює можливості його використання.

Отже, значення післясходових гербіцидів у формуванні якісного врожаю сільськогосподарських культур важко переоцінити. ТОВ “Агро-Дельта Груп” пропонує широкий асортимент препаратів цієї групи, що забезпечить ефективний захист посівів більшості культурних рослин.

 

В.А. Петришина, к.с.-г.н.,

агроном ТОВ «Агро-Дельта Груп»

 

Усі новини