Контактний телефон: +380 44 451 46 00

Засоби захисту рослин!
Подбай про врожай сьогодні!

23.08.2012

Застосування регуляторів росту рослин на озимих культурах в осінній період

Застосування регуляторів росту рослин на озимих культурах в осінній період

В умовах сучасності аграрії шукають все нові і нові шляхи підвищення продуктивності культурних рослин і поліпшення якості продукції. Збереження потенційної врожайності сільськогосподарських культур за допомогою засобів захисту рослин вже недостатньо. Препарати, що стимулюють ростові процеси в рослинах, підвищують їх природну стійкість до несприятливого впливу погодних умов і, тим самим, сприяють гарантованому одержанню високих урожаїв при мінімальних витратах, набувають все більшої популярності. Компанія ТОВ «Агро-Дельта Груп» пропонує високоефективні регулятори росту рослин Бекас, Фертус, Дейтус (таблиця), що вигідно вирізняються з-поміж наявних на ринку товарів своєю мультифункціональною дією.

Таблиця. Характеристика регуляторів росту рослин від ТОВ “Агро-Дельта Груп”

Препарат

Склад

Культура

Норма витрати

при обробці насіння, кг/т, л/т

при обробці у період вегетації, л/га, кг/га

Бакова суміш Бекас

Ендофіт - L1 — 11,77 г/кг, гумат натрію — 1,1 г/кг, гумат калію — 2,2 г/кг, поліетиленгліколь 400 — 81,18 г/кг, поліетиленгліколь 1500 — 190,59 г/кг, калій дигідрофосфат — 588,24 г/кг, диметилсульфоксид — 20,03 г/кг, гліцерин — 34,68 г/кг, амінокислоти – 2,941 г/кг

 Зернові, олійні, бобові, овочі, хміль

0,2 - 0,68

1,7

Фертус

Поліетиленгліколь 400 — 230 г/л, поліетиленгліколь 1500 — 540 г/л, іонол — 24—37,5 г/л, диметилсульфоксид — 16—25 г/л

Зернові, олійні, бобові, овочі, хміль

0,2

0,5

Дейтус

Ендофіт - L1 — 40 г/л, гумат натрію — 10 г/л, гумат калію — 20 г/л, поліетиленгліколь 400 — 230 г/л, поліетиленгліколь 1500 — 540 г/л, екстракт листків стевії — 40 г/л, диметилсульфоксид — 180 г/л, цидесепт — 50 г/л, бішофіт — 480 г/л, амінокислоти — 2,5 г/л

Зернові, олійні, бобові, овочі

0,6

1,5

Фертус — напівсинтетичний плівкоутворюючий регулятор росту рослин антиоксидантної дії у формі водного розчину. При передпосівній обробці насіння препарат Фертус виконує функцію неспецифічного індуктора захисних функцій рослин, що дозволяє підвищити їх стійкість до хвороб. Антиоксидантний ефект даного препарату виявляється, перш за все, в захисті від переокислення основних тканинних біооксидантов. Він уповільнює руйнування цих біооксидантов в умовах низькотемпературного стресу, що позитивно впливає на виживаність проростків, запобігає зниженню активності ферментів антиоксидантного захисту. Передпосівна обробка насіння регулятором росту рослин Фертус дозволяє підвищити польову схожість у середньому на 15-32%, продуктивну кущистість — до 36%, масу 1000 зерен — на 14%. Препарат підвищує врожайність у середньому на 2-4 ц/га, вміст клейковини — до 2%, білка — на 0,7%, рівень рентабельності — на 12,8-16,1%. Зерно, вирощене із застосуванням препарату Фертус для протруювання, зберігається довше і без втрат основних поживних речовин.

Бакова суміш Бекас — плівкоутворюючий регулятор росту рослин з підвищеною кріо-, фунгіпротекторною і адаптогенною дією, збагачений макроелементами (фосфор, калій) і комплексом фізіологічно активних речовин, що випускається у вигляді пасти. Наявність численних компонентів у складі препарату, які посилюють дію один одного, є основою поліфункціональності препарату. Цей препарат посилює імунітет рослин, зокрема стійкість до захворювань, забезпечує збереження схожості насіння за відсутності необхідної кількості вологи в ґрунті, формування потужної кореневої системи, стимулює ростові процеси, збільшує продуктивність фотосинтезу та приріст урожаю. Завдяки обробці насіння даною баковою сумішшю в рослинах підвищується вміст моноцукрів (на 15-20%), що перешкоджає утворенню кристалів льоду в клітинах, дозволяє рослинам краще переносити заморозки, покращує їх перезимівлю. Завдяки збільшенню еластичності мембран і покращенню регулювання водообміну бакова суміш Бекас забезпечує покращення адаптивних властивостей рослин щодо посухи. Норма витрати препарату для передпосівної обробки насіння озимих зернових культур складає 0,34 кг/т, озимого ріпаку — 0,2-0,3 кг/т насіння. Загалом, препарат є незамінним у зонах ризикованого землеробства, стимулює проростання насіння і підвищує його польову схожість, дозволяє зберегти рівень урожайності культур за стресових впливів довкілля. Норма витрати препарату Фертус для передпосівної обробки насіння зернових озимих культур та озимого ріпаку складає 0,2 л/т насіння, що обумовлює високу конкурентну здатність даного продукту.

Дейтус — двокомпозиційний багатокомпонентний регулятор росту рослин комплексної дії, що виробляється у формі водного розчину. Передпосівна обробка насіння препаратом Дейтус збільшує схожість насіння на 2,0-4,6%, кількість продуктивних стебел в агроценозі — на 13,8-22,1%, висоту рослин — на 10,4-11,1 см, масу 1000 зерен — на 6-10%. Цей препарат сприяє посиленому розростанню і галуженню кореневої системи, зростанню кількості вторинного коріння в середньому на одній рослині на 32,2-50%, стимулює збільшення надземної і кореневої маси рослин, підвищує стійкість рослин до несприятливих чинників, зокрема їх холодостійкість і посухостійкість. Складові препарату володіють фунгіцидною, антибактеріальною і антивірусною активністю, завдяки чому Дейтус сприяє зменшенню чисельності різних видів фітофагов в агроценозі в 1,3-2,0 рази, знижує захворювання рослин до 50%, зокрема поширення летючої сажки на 28%, іржі на 19%, кореневих гнилей на 8,2%. При застосуванні регулятора росту рослин Дейтус для передпосівної обробки насіння озимих культур норма витрати складає 0,6 л/т насіння.

Слід відмітити, що препарати Бекас, Дейтус і Фертус мають добру сумісність з пестицидами, що дає можливість проводити обробки спільно з гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами як при протруюванні, так і у період вегетації культурних рослин. Зокрема, проведення позакореневих обробок рослин з додаванням бакової суміші Бекас (1,7 кг/га) у фазу осіннього кущення зернових культур та у фазу 2-4 листків у озимого ріпаку дозволяє значно підвищити морозостійкість рослин, оптимізувати мінеральне живлення та створити найбільш сприятливі умови для їх перезимівлі.

 

Петришина Віталіна, к.с.-г.н.,

агроном ТОВ «Агро-Дельта Груп»

Усі новини